Serwis i montaż WEBASTO

ogrzewania postojowego


Pokryte lodem szyby, lodowate wnętrze, zamarznięty silnik - oto samochodowe realia mroźnego poranka w naszym kraju. Czy można to zmienić? Oczywiście!

Kiedy wśród zaśnieżonych aut z szyb Twojego samochodu stopiony śnieg spływa sam, Ty po prostu wsiadasz i odjeżdżasz. Możliwość wejścia rankiem do ciepłego samochodu, gdy za oknami temperatura spadła dobrze poniżej zera, dla wielu osób wydaje się być abstrakcją. Jednak nie dość, że jest to możliwe, to jeszcze nie takie skomplikowane od strony technicznej. Sprawę załatwi ogrzewanie postojowe, które można zamontować w aucie, wcześniej nie posiadającemu takiego udogodnienia. Nie tracisz czasu na odśnieżanie, nie masz też obaw, że zaparują szyby. Statystyki pokazują, że do największej liczby wypadków w okresie zimowym dochodzi w ciągi pierwszych 15 minut jazdy. Przyczyny są oczywiste: ograniczona widoczność oraz wydłużony czas reakcji kierowcy przy niskiej temperaturze.

System ogrzewania postojowego jest przydatny również latem. Dzięki funkcji wentylacji może on przewietrzyć kabinę zaparkowanego w słońcu pojazdu, obniżając panującą w niej temperaturę.

Urządzenia są różne, mniej lub bardziej skomplikowane, a szeroki wachlarz cen pozwala każdemu dobrać coś dla siebie. Mimo że coraz więcej kierowców decyduje się na montaż ogrzewania postojowego, to ciągle jest to temat mało rozpowszechniony w Polsce.

Praktyczna ochrona środowiska


Dzięki ogrzewaniu postojowemu ochraniasz silnik, swój portfel i naturę. Dzięki wstępnemu rozgrzaniu silnika redukowane są w znacznym stopniu emisje substancji szkodliwych. W silniku o zapłonie iskrowym nawet o 40%.

Jaki wpływ na środowisko ma uruchamianie rozgrzanego silnika:

pojazd z silnikiem benzynowym:

  • około 21 % mniejsza emisja HC i NOx
  • około 44 % mniejsza emisja CO.

pojazd z silnikiem wysokoprężnym:

  • około 5 % mniejsza emisja HC i NOx
  • około 30 % mniejsza emisja CO

Producenci zalecają, aby ogrzewanie postojowe włączać w okresie letnim przynajmniej raz w miesiącu, aby układ wentylacji nie zastał się, został wydmuchany z niego kurz itp. Jeśli ogrzewanie postojowe zostanie poprawnie zamontowane, będzie działało przez 5-7 lat. Po tym czasie poszczególne elementy ulegają zużyciu i należy je wymienić. Warto jednak co jakiś czas odwiedzić warsztat i spawdzić czy coś nie szwankuje. Jeśli mieszkacie w Łodzi i posiadacie Państwo pojazd z zamontowanym dogrzewaczem silnika wysokoprężnego, czyli urządzeniem wspomagającym układ grzewczy, a chcielibyście je naprawić lub rozbudować do pełnej opcji ogrzewania w trakcie postoju zapraszamy do nas do Łodzi na ul. Warszawską 8. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą pilota lub zegara. Tu wybór należy do Państwa.

Ponadto wykonamy dla Państwa:

  • montaż i serwis ogrzewania wodnego, powietrznego, nowego i regenerowanego
  • naprawę sterowników urządzeń
  • zabudowę ogrzewań
  • wyposażymy istniejące ogrzewanie w nowoczesny system załączania
  • sprzedamy części do układów: nowe, używane i regenerowane
  • zainstalujemy sterowanie ogrzewania: pilotem (zasięg do 1 km), telefonem (sms lub komenda głosowa) oraz zegarem (włączanie o konkretnej godzinie)

W naszym łódzkim warsztacie montujemy urządzenia pochodzące wyłącznie od wiodących producentów systemów takich jak: Webasto, Eberspächer, Nordic oraz Ardic. Aby dokonać montażu lub naprawy takiego urządzenia w Łodzi prosimy o kontakt z nami, ustalenia terminu wizyty w naszym warsztacie w Łodzi przy ul.Warszawskiej 8 abyśmy mogli wykonać usługę sprawnie i zaoszczędzić Państwu waszego cennego czasu.