Naprawa klimatyzacji samochodowej Łódź


Specjalizujemy się w serwisie i naprawach klimatyzacji samochodowej. Jeśli zauważysz nieprawidłowości w jej działaniu, nie zwlekaj, lecz odwiedź nas czym prędzej: często naprawa jest tym droższa, im dłużej kierowca z nią zwleka. Może tak się stać na przykład w sytuacji, gdy w układzie powstała nieszczelność i doszło do wycieku czynnika chłodzącego.

Spadek ciśnienia tego czynnika może spowodować, że klimatyzacja, ściślej: sprężarka w ogóle się nie włączy, mimo że sama w sobie jest sprawna. Co gorsza, do układu dostanie się wtedy wilgoć. Mechanik musi wówczas zlokalizować miejsce wycieku (nie zawsze jest to proste), zlikwidować je, uzupełnić ubytek czynnika chłodzącego i wymienić osuszacz. Częstą usterką w układzie klimatyzacji jest rozczelnienie się przewodów klimatyzacji. Jeśli kierowca zwleka z naprawą, w układzie pojawi się rdza i do wymiany jest… wszystko.

Najdroższym elementem układu klimatyzacji jest sprężarka. Koszt wymiany jest czterocyfrowy. Kilkaset złotych kosztuje skraplacz, podobnie jest z parownikiem. Wysokich kosztów napraw można jednak uniknąć, poddając klimatyzację samochodową regularnym przeglądom serwisowym. Odpowiednio serwisowana, może służyć bezawaryjnie przez lata. Chętnie zadbamy o klimatyzację w Twoim samochodzie – przyjedź do nas, zanim wystąpi konieczność naprawy.